Sap2000 Kursu

Sap2000 Kursu

İnşaat sektörünün çok kullanılan ve her tür projeye uygulaması yapılabilen nadir statik-dinamik programlarından biridir.

 

SAP2000, inşaat ve mekanik alanlarında çalışan statik ve dinamikçilerin; çok çeşitli malzeme skalasında icra edilecek yapının, sabit veya hareketli çok çeşitli yükler altında ki davranışını mükemmel bir şekilde hesaplayabilecekleri muazzam bir program olmakla birlikte İnşaat ve Mekanik sektörlerinde statik ve dinamik üzerine çalışmalar yapacak mühendis ve tekniker kadroların özellikle tercih ettikleri veya eleman tercihlerinde ilk sıralarda yer alınmalarını sağlayan bir program olan SAP2000 programı statik ve dinamik bilginize ışık tutacak ve çalışmalarınızı sorunsuz icra etmenizi sağlayacaktır.

 

Sap2000, her türden yapı ve köprülerin sonlu elemanlar metodu kullanılarak Lineer ve Lineer-Olmayan 3D Statik ve 3D Dinamik çözüm ve boyutlandırılması açısından etkili bir programdır.SAP2000 de sadece beton yapılar değil çelik konstrüksiyon yapılar, köprüler gibi özel yapıların da dizaynını ve hesaplarını yapabilirsiniz.

 


Kimler Katılabilir ?

 

Sap2000 Kursu, Sta4cad Kursu, İnşaat Mühendisleri, İnşaat Mühendisliği bölümünde okuyan öğrenciler Teknikerler kısacası yapı statiği bilgisine sahip olan teknik personelin katılabileceği bir eğitimdir.

 

 

SAP2000 Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

 

Günümüz modern yapı sektöründe teknik analiz ve dizayn konularında faaliyet gösteren yerli ve yabancı tüm firmaların ihtiyacı ve yardımcısı olan Sap2000, her türden yapı ve köprülerin "Sonlu elemanlar" metodu kullanılarak lineer ve lineer-olmayan 3D statik ve 3D dinamik çözüm ve boyutlandırılması için gereklidir. Dolayısıyla bu sektörde kariyer yapmak isteyen mühendisleri rakiplerinden bir adım öne taşıyacak bir yazılımdır.

 

SAP2000’ i diğer yapı analiz yazılımlarından farklı kılan, sadece beton yapılar değil çelik konstrüksiyon yapılar ile köprüler gibi özel yapıların da dizaynını ve hesaplarını yapabiliyor olmasıdır. Kendi alanında gerek yurtdışında gerekse ülkemizde en kapsamlı ve etkin yazılım sistemidir.

 

 

Toplam Süresi : 60 Saat

 Diğer CAD TASARIM MERKEZİ Kursları

» Sap2000 Kursu
» 3D Studio Max Solidworks
» CATIA Kursu
» Archicad Kursu
» Web Tasarım Kursu
» Grafik ve Web Tasarım Kursu
» Autocad Kursu
» 3D Studio Max Kursu
Eğitim Talebi
Eğitim Talebi