3D Studio Max Solidworks

3D Studio Max Solidworks

SolidWorks, 3D tasarımı yapabilen bir yazılımdır. Windows işletim sistemiyle uyumlu çalışan SolidWorks yazılımı ile 3 boyutlu tasarımlar yapabilirsiniz.  SolidWorksun en çok 3 boyutlu katı modelleme yazılımı rağbet görür. Windows işletim sisteminde kullanılan yazılım çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

 

SolidWorks ile; 3 boyutlu nesneler çizebilir, bu nesnelerle testler yapabiliriz. Montaj modülü de bulunan SolidWorks ile çizdiğimiz parçaları sonradan birbirine eklemleyebiliriz. SolidWorks komutlarla çalışır. AutoCad programı daha çok bilinmesine rağmen benzer bir program olan SolidWorks çok daha kolay kullanılan ve spesifik bir programdır.

 

Her geçen gün gelişim göstermekte olan takım ve makine sanayisine, klasik yöntemler ile ayak uydurmak imkansız hale gelmiştir.Tüketici talepleri her geçen gün artmakta ve talebin kaliteli ve ucuz olmasını istemektedir. Bu talebe imalatçı firmaların rahat ve çabuk bir şekilde cevap verenleri gerekir. çevremize baktığımızda bu ihtiyaca vevap veren firmaların hepsi gelişen teknolojileri yakinen takip etmişlerdir.

 

Özetle, hız, kalite ve verimliliği yakalamak için otomasyon sistemine yönelmek gerekir. Otomasyon sisteminde tamamen yazılım desteği ile üretim yapılır, böylelikle hata payı azalır, kalite ve verim artmaktadır. Ancak tüketici talebi bu şekilde karşılanır.

 

Kimler Başvurabilir ?

 

Mühendisler, mimarlar, teknikler, teknisyenler, üniversite öğrencileri, ar-ge çalışanları ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes  programına katılabilir.

 

Eğitim Konuları

1. SolidWorks Temelleri ve Kullanıcı Arayüzü

2. Sketching’e Giriş

3. Parça Modelleme

4. Simetri ve Taslak (Symmetry ve Draft)

5. Patterning

6. Döndürme Özellikleri

7. Shelling ve Ribs

8. Düzenleme: Onarma

9. Konfigürasyon

10. Teknik Resim Kullanımı

11. Assembly Modelling (Montaj Modelleme)

12. SolidWorks Ek Özellikler ve Teknikleri

13. SolidWorks Simulation

14. SolidWorks Motion

15. SolidWorks Electrical

 

Toplam Süre : 150 SaatDiğer CAD TASARIM MERKEZİ Kursları

» Sap2000 Kursu
» 3D Studio Max Solidworks
» CATIA Kursu
» Archicad Kursu
» Web Tasarım Kursu
» Grafik ve Web Tasarım Kursu
» Autocad Kursu
» 3D Studio Max Kursu
Eğitim Talebi
Eğitim Talebi