Hızlı Klavye Kursu

Hızlı Klavye Kursu

Temel ve Amatör  Klâvye Kullanımı eğitimi, en gelişmiş Yazı İşlem Programları, on parmakla +bakmadan kullanma yöntemiyle bilgisayarlar üzerinde verilir. Arada, gerekli büro ve sekreterlik bilgileri, yazışma şekil ve kuralları, Dosyalama yöntem ve işlemleri uygulamalı olarak öğretilir.

 

 

F  ve Q Klâvye?

 

Dünya üzerinde birçok klavye tipi mevcuttur. Genelde her ülkenin kendi dil yapısına uygun kendi klavyesi vardır. Ülkemizde de kendi dil yapısına uygun klavyesi olduğu gibi. Birçok konuda karşımıza çıkan yabancı ikilemiyle bir de Q klavye kullanılmaktadır.

 

Klavyelerdeki tuşların yerleşim düzeni dil yapısına göre harflerin kullanım sıklıklarına göre değişir.Derslerimizde F ve Q klavye on parmak metodunun ikisine de yer verilmiştir. Bizim tercih ettiğimiz F klavye öğrenmenizdir.

 

F klavyenin yazma hızı ve kullanım kolaylığı Q klavyeye göre kat kat fazladır. F klavyenin sağladığı kolaylık harflerin klavye üzerindeki yerleşim yerlerinden kaynaklanır.        Dünyada en yaygın kullanılan klavyenin Q klavye olduğunun söylenmesi bu klavyenin özellikle İngilizce konuşulan ülkelerde yaygın olarak kullanılmasıdır. Genellikle her ülke kendi klavyesini kullanmaktadır.

 

Ülkemizdeki durum bilinç noksanlığıdır. F klavye bilinci yaygınlaştıkça F klavyenin üstünlüğü görülmekte hatta F klavye ile İngilizce yazılar bile daha hızlı yazılabilmektedir. Ülkemizde Q klavyenin yaygınlaştırılması mevcut bilinç noksanlığını kullanan üretici firmaların maliyet hesaplarıdır.

 

Derslere başlamadan istediğiniz klavye düzenini seçerek eğitiminize bu yönde devam edebilirsiniz. Hedefimiz on parmak metodu ile yazmanızı sağlamaktır.

 

Kimler Katılabilir ?

 

On Parmak Q ya da F klavye ile çok hızlı yazmak isteyenler, Devletin açmış olduğu zabıt katipliği gibi sınavlara hazırlananlar. On parmak klavye ile yazmanın hazzını yaşamak isteyenler.

 

Eğitim Programı :

 

Standart Türk (F) klavyeyi tanıma, çalışma esaslarını kavrama.
Standart Türk (F) klavyede on parmak yazabilme ve beceriyle kullanabilme alışkanlığını kazanma.
Bir 10 parmak kullanan kişi olarak gerekli olan temiz, planlı ve düzenli çalışma yapmasının sağlanması.
İşin zamanında ve noksansız olarak bitirilmesi sorumluluğunu kazandırma.
İş ve ticari hayatta kullanılan yazışmaları öğrenme.
Doğru ve süratli yazı yazma becerisinde en üst düzeye ulaştırma.
Bu program sonunda kursiyerlerin büyük bir çoğunluğu tekniğine uygun olarak bakmadan 10 parmakla dakikada en az (30-40 kelime) yazar.
Parmak Klavye yazma mahareti kazandırıp meslek sahibi olmalarını, meslek sahiplerinin de daha ehil olmalarını ve 10 Parmak Klavye yazmalarını sağlama.
Genel Programcılık Soru ve Sorunları
Milli Eğitim Bakanlığı Sınavına Hazırlık

 

 

Toplam Süre : 120 - 160 Saat

 Diğer Diğer Bilgisayar Kurslarımız Kursları

» Bilgisayar İşletmenliği Kursu
» Bilgisayar Programcılığı Kursu
» Hızlı Klavye Kursu
» .NET (dotNET) Kursu
Eğitim Talebi
Eğitim Talebi