Yardım Merkezi

Online Uzaktan Eğitim Nedir ?

         Öğretmene ve sınıfa gerek kalmadan, İnternet teknolojileri aracılığı ile gerçekleştirilen eğitim ve öğrenim faaliyetidir. Kısaca bilgisayar üzerinden internete girerek alınan eğitimdir. Eğitimi alacak kişi kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme girer ve eğitimleri istediği zaman ve istediği kadar kendisi alır.

Online uzaktan eğitimin özellikleri nelerdir ?

Online uzaktan eğitimin en önemli özelliği, laf kalabalığından ve bilgi kirliliğinden arındırılmış içerikleri, zenginişitsel ve görsel tasarımlar (Animasyonlarlar, grafikler, hareketli resim ve fotoğraflar) yoluyla kullanıcılara sunan yeni nesil eğitim teknolojisi olmasıdır. Bu eğitim teknolojisinde eğitimler; açık ve basit ifadelerle ve etkin seslendirme teknikleriyle, akılda kalıcılığı artıracak özel bir yöntemle hazırlanmaktadır. Bu sayede sıkıcı eğitimlere zaman harcamak yerine artık daha eğlenceli ve kolayca ihtiyacınız olan bilgileri öğrenebileceksiniz.

Kurumunuzdan alacağım sertifika nerelerde geçerlidir ?

          Kurumumuzdan alacağınız sertifika, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (T.C. M.E.B) onaylı olduğu için tüm dünyada geçerlidir. Ayrıca Kurumumuz tarafından MEB onaylı olmayan kurslardan alınan belgeler uluslar arası geçerli olup, sistemimiz üzerinden Tc. Kimlik Numaranız ile doğrulunu teyit edebilir veya ettirebilirsiniz.

Kurumunuzda ki kursların ücretleri ne kadardır ?

          Kurumumuzda bir çok kurs mevcuttur. Kurslarımızın ücretleri sürelerine ve maliyetlerine göre değişmektedir. MEB onaylı belgelerimiz ile Kurum onaylı belgelerimiz arasında ücret farklılıkları bulunmaktadır.Ücretler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, buradaki iletişim bilgilerinden kurumumuzu arayabilirsiniz.

Kurumunuzda ki kursların süreleri ne kadardır ?

Kurumumuzda bir çok kurs mevcuttur. Talep ettiğiniz kurs sayfasına girdiğinizde aşağıda bulunan sekmelerden kurs içeriği, kursun süresi, gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Aldığımız sertifika ile işe girebilir miyiz ?

Kurumumuzun vermekte olduğu sertifikalar, işverenler tarafından saygı ile karşılanmaktadır. Bu durum, kurumumuzun vermekte olduğu kaliteli eğitimin sonucudur.

Kurumumuzdan alacağınız sertifika, işe girişlerde rakiplerinize göre daha avantajlı olmanızı sağlar. Fakat her iş görüşmesinde olduğu gibi, sizlerin yapacağı iş görüşmelerinde de bireysel özellikleriniz (örneğin bilgisayar kullanma yeteneğiniz, öğrenme kabiliyetiniz gibi) sizi esas işe yerleştirecek olan etmenlerdir.

Sertifika aldıktan sonra işe yerleştiriyor musunuz ?

Kurumumuzdan alacağınız sertifika, sizin için işe girişte ilk aşamadır. Genellikle herhangi bir meslek dalında sertifika sahibi olmaksızın istihdam edilmek, yani iş bulmak günden güne zorlaşmaktadır.


İstihdam zorunluluğu iş-kur kurslarında mevcuttur.İş-kur bünyesinde açılmamış olan kurslar için iş başvurularını mezun kursiyerler, bireysel olarak kendileri yapmalıdır.Ancak Anlaşmalı olduğumuz firmaların talep etmeleri halinde hemen iş başı yaptırılmaktadır.

Alacağımız Sertifikaların faydaları nelerdir ?

1- Rekabet Avantajı Sağlar: Araştırmalar gösteriyor ki, sertifika sahibi insanlar daha hızlı ve verimli çalışmakta, yönetim konusunda daha başarılı olmaktalar.


2- İş Bulma Kolaylığı: Sertifikalı personelin daha üstün standartta hizmet vereceği ve işe daha uygun olduğu bilindiği için, şirketler de tercihlerini onlardan yana yapmaktalar. 

3- Zamandan Kazanma Şansı: Uzun yıllar süren deneyimler sonucu edinilen bilgileri konsantre sertifika programlarında öğrenme fırsatından faydalanarak, önceden yapılmış hataları tekrarlamadan, daha hızlı ve verimli bir başlangıç yapmaya olanak sağlar.

Dinler  Akademi Kurumunun Eğitim Sertifikasının önemi nedir?

Dinler Akademi Sertifika Programları'nı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği eğitmenlerin iş hayatının önder şirketlerinde çalışan profesyoneller arasından seçilmesidir. Bu sayede katılımcılar teorik bilgilere destek olacak gerçek hayat tecrübelerini edinebilirler.

 

Alınan her eğitim sertifikayla tescil edilmiş olur. Ayrıca, Dinler Akademi ve Dinler Uzaktan Eğitim Merkezi Türkiye'nin ilkleri olma özelliğine sahip eğitim kurumu olup, tüm eğitimlerimiz ve sertifikalarımız kurumumuz tarafından onaylanmaktadır.

İş başvurularında  İnsan Kaynakları Yöneticileri/görevlileri Sertifikaları nasıl değerlendirir?

İşe alım sürecinde adayları diğerlerinden ayıran başlıca unsurlar arasında öğrenim, tecrübe ve öğrenme isteği yer alır. Sertifika programlarına katılmış adaylar bu niteliklerin kendilerinde bulunduğunu ispatlamış olurlar. Böylelikle diğer başvuranlardan ayrı bir yere ve daha yüksek bir şansa sahip olurlar.

Niçin sertifika programlarına katılmalı?

Sertifika programlarına farklı yaş gruplarındaki kişiler farklı ihtiyaçlarından yola çıkarak katılabilirler. Öğrenciler öncelikle, kendilerini daha iyi tanımak, sonrasında sektörleri ve pozisyonları öğrenerek doğru kariyer hedefleri belirlemek için bu programlara katılmalı.                

Bu programlar sonrasında iş hayatında başarılı ve mutlu olma ihtimalleri çok yüksek oluyor. Çalışma hayatındaki kişiler de bu programlara katılarak terfi şanslarını artırmanın yanında farklı sektör ve pozisyonlardaki fırsatları görme şansı elde ediyorlar.

 Eğitimlerinizin  belli bir süresi var mıdır?

Evet, Hizmet Sözleşmesinde de belirtildiği üzere; satın almış olduğunuz eğitim programının belirlene süre içerisinde tamamlanması gerekmektedir. MEB onaylı eğitimlerde gerekli oranda katılım sağlamayan kursiyerlerimize katılım belgesi verilmektedir.

Eğitim ücretini nasıl yatıracağım ?

Dinler Akademi web sitemiz üzerinden öncelikle ihtiyacınız olan eğitimi seçin , sayfanın sağ alt köşesinde bulunan satın al linkini tıklamanız yeterli. Üyelik başvuru formunu doldurduğunuzda, otomatik olarak eğitim ücretini ve ödeme bilgilerini gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada ödeme seçeneklerimiz ve banka hesap bilgilerimiz yer almaktadır. Kendinize uygun olan bir ödeme seçeneğini belirleyip, ücretini belirtildiği şekilde yatırabilirsiniz. Herhangi bir sorunda İletişim sayfamızdaki bilgiler aracılığıyla lütfen bize durumu bildiriniz. (Önemli Not: Ödemesi Yapılan eğitimlerin sayfamızın en alt sol köşesinde bulunan Hizmet Standartlarımız başlığında yer alan ödeme bildirim formunu doldurunuz.)

 Grup olarak eğitim aldığımızda indirim yapıyorsunuz ? Evet. Eğitim durum ve sayısına bağlı olarak %40 a kadar indirim sağlıyoruz.
Sertifikamı nasıl alacağım ?

Sertifikanız eğitiminizi tamamlamanızın sonrasında hazırlanarak; en geç 15 gün içerisinde tercih edeceğiniz iki yöntemden yalnızca biriyle yapılacaktır. Sertifikalarınız kargo veya şahsen elden teslim alabilirsiniz.

 

1. E-posta İle Gönderim: Eğer acil olarak sertifikaya ihtiyacınız varsa ve kargo ile gönderim istemiyorsanız bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Eğitim sertifikanızın yüksek çözünürlükte ve gerçek boyutlarda bir kopyasının (resim formatında) e-posta adresinize gönderimi yapılacaktır. E-posta kutunuza gelecek olan sertifika örneğini herhangi bir yazıcıdan renkli veya siyah-beyaz çıktı alarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu seçenek ücretsizdir ve 1 iş günü içerisinde sertifikanız tarafınıza gönderilmektedir.


2. Kargo İle Gönderim: Eğitim sertifikaları kurs bitiminden en geç 15 gün içerisinde toplu olarak iletişim adresinize kargo yoluyla gönderilmektedir. Kargo gönderim tarihi web sitemizin ana sayfasında bulunan duyurular alanında yayınlanmaktadır. Belirlenen tarih haricinde kargo yoluyla sertifika gönderimi yapılmamaktadır. Gönderilecek olan kargonun ücreti (ortalama 10 TL.) kargo personeli tarafından teslim sırasında tarafınızdan tahsil edilecektir. Eğer acil sertifika ihtiyacınız varsa lütfen "E-posta İle Gönderim" seçeneğini tercih ediniz.

Yurt dışından eğitimlerinize katılıp sertifika alabilir miyim?

Dünyanın hangi bölgesinde olursanız olun, bilgisayar ve internet bağlantısı olan her yerden zamandan ve mekandan bağımsız olarak eğitimlerimize katılabilir, sertifika talebinde bulunabilirsiniz. Ancak, yurt dışından talep edilen sertifikalar yalnızca e-posta ile gönderilebilmektedir. Alternatif bir yöntem olarak, yurt içinde bir kargo adresi belirtebilirsiniz.

Almak istediğim eğitim sizde yok, yardım edebilir misiniz ?

Dinler Akademi'de verilen eğitimlerin bir kısmı, siz değerli katılımcılarımızın yönlendirmeleri sonucunda hazırlanmıştır. Almak istediğiniz eğitim ile ilgili bilgileri İletişim sayfamız aracılığıyla bize gönderirseniz, size yardım etmekten mutluluk duyarız.

 Eğitimlerin sonunda herhangi bir sınav veya test uygulaması var mıdır ?

Dinler Akademi tarafından verilen eğitimlerin sonunda eğitimlere bağlı olarak sınav uygulaması  bulunmaktadır. Sertifikanızı alabilmek için eğitime katılmış olmanız ve sınav sonunda başarılı olmanız yeterlidir.

 Eğitimlerim sırasında sorun yaşarsam ne yapmam gerekli ?

Eğitimleriniz sırasında sorun yaşamanız halinde, bu sorunu niteliğine göre Eğitim Danışmanınıza veya Teknik Destek Personeline bildirmeniz yeterlidir. Sorununuz, derhal çözülecektir. Bununla ilgili detaylı bilgiyi kişisel sayfanızda bulabilirsiniz.

 (Kredi Kartı) ile ödeme yaptım, ancak harcama dökümlerimde. fazladan ücret tahsil edilmiş.  Sebebi nedir?

Kredi Kartı sistemi ile yapılan ödemelerde, kartınızın bağlı olduğu banka kuruluşu tarafından eğitim ücretine ek olarak ortalama %8,5 oranında komisyon bedeli kesilebilmektedir ve ödeme işlemi sırasında bu komisyon tutarının da kredi kartınızdan tahsil edileceğini kabul etmeniz gerekmektedir. İlgili tutarın tahsil edileceğine dair uyarı mesajı, ödeme sayfasından önceki yönlendirme sayfasında ve eğitim başvurunuz sırasında okuyup onayladığınız Müşteri Hizmet Sözleşmesi'nde de size belirtilmektedir. Bu tutar, ilgili aracı kuruluşlar tarafından tahsil edildiği için herhangi bir müdahalemiz söz konusu değildir, ve komisyon kesintisi yapma/yapmama hakkı tamamen ilgili kuruluşların inisiyatifindedir.

Eğitim Talebi
Eğitim Talebi